Metamorfoza

01 Lut 2019

Andrea Šacherová

Od dzieciństwa kocham lasy, naturę, przygody, podróże. Mieszkałam w różnych miejscach naszego kraju, często nawet w trudnych warunkach, ale lubilam to. Zawsze myślałam, że takie będzie moje życie – pełne przygód, wyzwań, ale szczęśliwe i spełnione. Niestety, los postanowił postawić przede mną trudności, z którymi bardzo trudno było mi sobie poradzić.

Mój pierwszy poważny związek, zamiast dać poczucie bezpieczeństwa, dał mi przekonanie, że nie jestem atrakcyjną i wartościową kobietą. Zakończył się po 9 latach, a ja, szukając wsparcia i nadal mając nadzieję na szczęście, wkroczyłam w nową relację z o wiele starszym mężczyzną. Z tego związku mam dziś 17letnią córkę. Niestety, także on zakończył się rozstaniem, a właściwie ucieczką z pomocą moich rodziców, kiedy Karolina miała niespełna dwa lata. Bez pieniędzy, pracy, mieszkania, załamana, gruba, bez pewności siebie…

Unikałam wtedy znajomych i przyjaciół, by nie musieć z nikim rozmawiac o swojej sytuacji. Chcialam stać się niewidzialna, a reakcją obronną mojego ciała stało się przybieranie na wadze. Włożyłam całą swoją energię w pracę architekta i wychowanie Karoliny. Stopniowo uzależniłam się od rozwiązywania problemów przez zajadanie stresu. Waga rosła, a „prawdziwa ja“ ukryłam się za tarczą z tłuszczu. Byłam coraz bardziej obojętna na swoją kobiecość, która do tej pory przysparzała mi tylko cierpienia.

Decyzja o odwiedzeniu psychologa około 11 lat temu była pierwszym krokiem do zmiany. Od tego czasu staram się podnieść swoją samoocenę, co dzieje się powoli, ale nie poddaję się. Widzę już pierwsze efekty i ostatnio życie wydaje mi się dużo lepsze. Córka staje się niezależna, ​​jestem z niej bardzo dumna. Spotkalam też mężczyznę i zakochalam się. Najwyższy czas, aby zacząć dbać o swoje zdrowie i wygląd. Kiedy więc koleżanka wysłała mi link do projektu „Kobieta Dojrzała” poczułam, że to idealny moment na metamorfozę i zgłosiłam się. Chcę pozbyć się moich lęków, czuć się pewnie, podobać się sobie i mężowi. Wszystko przychodzi we właściwym czasie, a całe życie jest ciągłym uczeniem się i zmianą. Po prostu trzeba odważyć się i podjąć decyzję. Wiem, że dam sobie radę!