Metamorfoza

25 Cze 2019

Igłą i nitką

Pracownia Krawiecka Renaty Weber to od dawna znana i rozpoznawalna marka na rynku nie tylko cieszyńskim. Zasięg jej jest o wiele większy również transgraniczny. Renata nad swoją marką pracuje od 1993 roku, w którym to na ulicy Sejmowej w Cieszynie otworzył się lokal urządzony elegancko i z gustem.

Sama o sobie mówi tak: „Szyję i projektuję, odkąd pamiętam. Prowadzę własną pracownię, w której ubieram już trzecie pokolenie kobiet. Praca jest moją pasją i tym co kocham. Nie zamykam się w czterech ścianach pracowni – wybiegi, eventy i sesje zdjęciowe to nieodłączne wydarzenia w mojej krawieckiej rzeczywistości. Wyjątkowość szycia na miarę polega na spójności doboru tkaniny do fasonu, dodatków do formy, a przede wszystkim perfekcji w wykonaniu.”

Kobieta biznesu, profesjonalistka w swoim fachu od lata czuwa nad dobrym stylem swoich klientek. Organizatorka warsztatów szycia dla dorosłych i dla dzieci w ramach Warsztatowni Praktyczna Pani. Aktywnie uczestniczy w wielu różnych akcjach społeczno-kulturalnych. Wraz z Bibi Weber z Pracowni Wizażu od lat zapewniają kompleksowe stylizacje oraz metamorfozy swoich klientek. Z wyczuciem, pełne energii odpowiadają na potrzeby wielu kobiet. To właśnie z potrzeb i odpowiedzi na nie powstał projekt Kobieta Dojrzała, który w swoim zamyśle ma dodać kobietom odwagi w wyrażaniu siebie i swoich emocji, dodać odwagi w najprostszej na świecie rzeczy tzn. w trosce i dbaniu o siebie – najprostszej, a jak się okazuje najbardziej skomplikowanej i bez pewnego bodźca po prostu nie do zrealizowania. Projekt Kobieta Dojrzała to właśnie taki bodziec i wielka kobieca siła napędowa – projekt Kobiet dla Kobiet.

O Renacie tak mówią Jej najbliższe współpracowniczki:

„Niektórzy twierdzą, że to prawdziwa „twarda babka”. I pewnie jest w tym ziarnko prawdy. To silna kobieta, realizująca konsekwentnie swoje plany. Ale to też kobieta niezmiernie wrażliwa, dla której dobro innych, szczególnie kobiet, jest ogromnie ważne. Projekt Kobieta Dojrzała powstał dlatego, że na co dzień, w swojej pracy, spotyka wiele kobiet, które – mimo, że piękne i mądre – nie wierzą w siebie. Chciała im pokazać, że mają prawo o siebie zadbać, a co nie mniej ważne, że mogą w tym liczyć na inne kobiety. Koordynacja projektu, który rozrósł się do 36 firm, gdy tylko usłyszano o nim w okolicy, nie była łatwa. To wiele miesięcy wypełnionych planowaniem, telefonami i spotkaniami. Ale dla tego efektu było warto. Nie byłoby tak spektakularnej metamorfozy i Gali Finałowej w której uczestniczy 200 osób, gdyby nie Renata, jej determinacja, organizacja, pracowitość i wielkie serce dla kobiet.”

„Organizatorka projektu Kobieta Dojrzała i właścicielka pracowni krawieckiej, która działa w Cieszynie już 25 lat i upiększa, nadaje styl kobietom w każdym wieku. Kreatywna perfekcjonistka, która dba o każdy najmniejszy detal swojego projektu – od wyboru wysokiej jakości tkaniny aż do dopasowania jej do postawy i natury klientki. Jej praca sprawia, że kobiety czują się naprawdę piękne. Naszym finalistkom szycie dla nich strojów przyniosło ogromną frajdę i radość, teraz czują się w nich jak księżniczki, bo spełniło się ich marzenie.”

„Renia to artystka patrząc przez pryzmat jej dzieł mody. Jak przystało na artystkę – szalona i zapalona do tego, czego się podjęła. Projekt Metamorfozy złożony jest z bardzo wielu elementów, kolorów, materiałów, emocji, planów, zadań i kontroli nad tym wszystkim. Zapewne nie przypuszczała, ile na początku będzie pracy z Jej „kreatywnym dzieckiem” i naszymi humorami… ale to i może lepiej. Renia to osoba szalenie energiczna, ale zawsze z serdecznym uśmiechem potrafi wesprzeć, doświadczonym okiem „zagrzać do walki”, kiedy czasem brakuje sił czy ochoty. Pomagała, wspierała, nie dawała za wygraną. Ten projekt jest zalążkiem wielu dobrych kontaktów, znajomości i pożytecznych działań. Życzę Jej nadal siły i energii do prowadzenia „babskiego warsztatu” oraz nowych projektów artystycznych z gronem tak sympatycznych „czarodziejek”, które miałyśmy okazję poznać.”

Pracownia Krawiecka Renaty Weber
ul. Sejmowa 10, 43-400 Cieszyn
www.krawiectwoweber.pl
pracownia@weber.com.pl