Metamorfoza

08 Kwi 2019

Jak wygląda coaching w projekcie Kobieta Dojrzała?

Jaka jest rola coacha?

Naszym finalistkom nie radzę oraz nie narzucam sposobu i stylu życia. Jestem raczej ich przewodniczką i wspieram je. Znajdujemy się na równoważnych pozycjach. Rozmawiam z nimi i zadaję pytania, żeby uświadomiły sobie, czego pragną, chcą, potrzebują i jak to osiągnąć. I tą wybraną drogą będę je prowadzić. Specjalizuję się w metodach i technikach rozwoju personalnego.

Forma i miejsce coachingu.

Czego finalistki mogą się spodziewać? Na pewno dyskrecji, absolutnej prywatności, komfortu i indywidualnego z mojej strony podejścia.

5 kroków treningu personalnego.

Trening osobisty jest procesem, którego zwieńczeniem czy efektem jest po prostu lepsze życie, zwyższenie limitów i rozwój osobistego potencjału. Razem przejdziemy przez pięć faz.

KROK 1

Na pierwszym wspólnym spotkaniu rozmawiałyśmy o tym, co chcemy zmienić, ulepszyć oraz mówiłyśmy o swoich wątpliwościach i zmartwieniach. Staram się zadawać tak pytania, żeby trafiły w sedno i odkrywały istotę problemu. Każdy z nas jest inny, dlatego moje podejście nie jest z góry dane, wspólnie wybieramy odpowiednią i indywidualnie dopasowaną do każdego metodę działania.

KROK 2

W trakcie kolejnych spotkań dziewczyny same odkrywają, co w ich życiu nie działa, tak jak powinno, co się powtarza i same zdecydują, czego w życiu już nie potrzebują i co chcą zmienić. Uświadamiają sobie, dlaczego czują się tak, jak się czują. Z czasem nauczą się pracować z emocjami, wypracują lepsze komunikowanie się, sposoby radzenia sobie ze stresem i poszerzanie swoich możliwości. Odnajdą w sobie wyjątkowy talent i odkryją swoje silne strony.

KROK 3

Sukcesywnie dziewczynom zaczynają się klarować cele i sposoby ich osiągnięcia. I właśnie ja  w czasie realizacji tych celów jestem dla dziewczyn oparciem.

KROK 4

Życie oraz podejście do niego zaczyna się zmieniać. Dziewczyny odkrywają, że rzeczy same się nie dzieją, że rzeczywistość wokół siebie tworzą one same.

KROK 5

Stają się odważniejsze i spokojniejsze. Ich życie zmienia się i to na wielu płaszczyznach. Jednym z dalszych efektów treningu będzie prawdopodobnie i poprawa stanu ich zdrowia.

Cieszę się na kolejne spotkania i kolejne kroki naszego treningu. Cały proces przemiany nie kończy się wraz z Galą Finałową, już teraz finalistki tworzą obraz swojego życia. Cieszę się również, że mogę je wspierać na tej drodze.

Kateřina Dudková
www.katerinadudkova.cz