Metamorfoza

26 Mar 2019

Pierś do przodu!

Piękny, sprężysty biust to niewątpliwie atrybut kobiecości. Żeby cieszyć się takim przez długie lata, należy dbać o niego, zapewnić mu odpowiednią pielęgnację, masaże, ćwiczyć odpowiednie mięśnie, badać piersi! i odpowiednio biust ubierać. W tym ostatnim pomoże brafitterka. A czym jest braffiting? Otóż jest to sztuka idealnego dopasowania biustonosza do każdej z nas, aby leżał dobrze i spełniał swoje funkcje tj. odpowiednio podtrzymywał piersi i je modelował.

Biustonosz uciska, ramiączka wrzynają się w ciało, zapięcie drapie, miseczka odstaje albo skóra „wylewa się” z niej… Brzmi znajomo? Aby biustonosz dobrze leżał i był wygodny, sam wybór odpowiedniego rozmiaru to za mało. Podczas zakupu należy wziąć pod uwagę wiele innych aspektów. Poniżej rozwiewamy różne nasze wątpliwości związane z doborem biustonosza i radzimy:

Zbyt luźny pas pod biustem

Jeśli biustonosz jest zapięty na najwęższą haftkę, ale nadal jest zbyt luźny lub podnosi się na plecach do góry,to znaczy, że pas pod biustem jest stanowczo za luźny. Jedynym rozwiązaniem jest zakup nowego biustonosza z odpowiednim obwodem pod biustem. Skorzystaj z naszego kalkulatora i oblicz swój prawidłowy rozmiar.

Za ciasny pas pod biustem

Pas pod biustem można ustawić luźniej lub ciaśniej za pomocą haftek. Problem pojawia się jednak, gdy przybierzemy na wadze albo gdy biustonosz skurczy się w praniu. W każdym z tych przypadków biustonosz nie będzie już leżał tak, jak powinien. Niekiedy można uratować jeszcze swój ulubiony egzemplarz, używając specjalnej przedłużki do biustonosza

Ramiączka biustonosza zsuwają się z ramion

Chyba każda kobieta zna problem ramiączek zsuwających się z ramion. Często wystarczy jednak odpowiednio je wyregulować. W przypadku barków ustawionych ukośnie długość każdego z ramiączek należy dopasować osobno. Niekiedy ramiączka wydłużają się ze względu na zwiększenie elastyczności materiału, np. pod wpływem ciepła ciała.

Biustonosz podnosi się do góry

Miałaś kiedyś taki stanik, którego fiszbiny wędrowały na Twoje piersi przy najmniejszym ruchu ręki? Taka sytuacja oznacza, że pas pod biustem jest zbyt luźny. Rozwiązanie jest proste – obwód pod biustem powinien być o rozmiar mniejszy, a miseczki o rozmiar większe. Tylko wtedy wszystko pozostanie na swoim miejscu.

Skóra „wylewa się” z biustonosza bokami

W przypadku fałd na plecach podejrzenie natychmiast poda na zbyt wąski pas pod biustem.  Jednak przyczyną może być również zbyt duży rozmiar. Jeśli bowiem luźny pas pod biustem podnosi się do góry, pociąga za sobą także tkankę z boku i na plecach, co powoduje powstanie fałdek skóry tam, gdzie ich tak naprawdę nie ma. Jeśli problem pojawia się z boku miseczki, może to być również spowodowane jej zbyt małym rozmiarem lub zbyt głębokim wycięciem pod pachą.

Ramiączka biustonosza wrzynają się w ciało

Czasami wystarczy po prostu trochę wydłużyć ramiączka regulatorami. W przypadku dużego obwodu w biuście ramiączka powinny być natomiast nieco szersze. Jeśli to nie pomoże, sprawdź pas pod biustem. Ma on ogromny wpływ na odpowiednie trzymanie się biustonosza. W przypadku zbyt luźnego pasa pod biustem cały ciężar przejmują ramiączka, co powoduje, że nieprzyjemnie wrzynają się w ciało.

Piersi „wylewają się” z miseczek

Jeśli miseczki wypychają piersi, ewidentnie oznacza to, że są za małe. W przypadku większych piersi może to być również spowodowane tym, że biustonosz jest skrojony zbyt nisko.  Jeśli widzisz, że pasek pod biustem dobrze leży, możesz po prostu wybrać większy rozmiar miseczki lub przymierzyć biustonosz skrojony wyżej, np. przeznaczony typowo pod T-shirt.

Miseczki biustonosza odstają

Czy próbowałaś skrócić ramiączka? Jeśli to nie wyeliminuje pustej przestrzeni, a biustonosz nadal się marszczy, wypróbuj mniejszą miseczkę lub płytszy krój.  Ładne, głębokie dekolty posiadają na przykład balkonetki lub push-upy.

Biustonosz z fiszbinami uciska

W idealnym przypadku fiszbiny powinny być dopasowane do kształtu piersi i delikatnie do niej przylegać. Jednak często tak nie jest i fiszbiny uciskają. Najczęstszym powodem jest zbyt mała miseczka. Wybierz miseczkę o rozmiar większą i w razie potrzeby ciaśniejszy pas pod biustem. Jesteś jedną z tych kobiet, które najbardziej cenią sobie wygodę? Jeśli tak, to doskonale sprawdzi się elegancki miękki biustonosz.

Kamila Kopacewicz, Atelier Stanika, Cieszyn