Metamorfoza

20 Mar 2019

Włos po czterdziestce.

Włosy są od nas młodsze. Co 7 lat nasz organizm wymienia prawie wszystkie na nowe. Kondycja, zarówno włosów jak i naszej skóry, zależy od bardzo wielu czynników począwszy od procesów hormonalnych przebiegających w naszym ciele, diety a kończąc na pielęgnacji.

Na wiosnę nareszcie możemy ściągnąć płaszcze, czapki, „przewietrzyć głowę”, złapać więcej słońca. A nasze włosy po zimie są suche i łamliwe, puszą się, nie mają połysku. Bardzo ważna jest pielęgnacja włosów, dobór odpowiednich kosmetyków również do stylizacji. Każda z nas ma indywidualne potrzeby i nie do każdej z nas pasują wszystkie kosmetyki. W kwestii odpowiedniej pielęgnacji zachęcam do zasięgania porad w salonie fryzjerskim.

Innym, niezwykle istotnym aspektem jest dobrze dobrany kolor włosów do naszej karnacji a także odpowiednia ich długość. Dzięki różnym kombinacjom ze strzyżeniem i koloryzacją  możemy odjąć sobie lat lub niepotrzebnie dodać. Źle dobrany kolor włosów może wyostrzać rysy i nas postarzać. Niektóre kolory np. popiele bywają ryzykowne, podobnie jak niektóre fryzury takie jak warkocze –  plecionki. Nie każdy może je nosić. Polecam natomiast luźne fale i delikatne subtelne upięcia, które zawsze wyglądają kobieco. Bywa, że kobiety, które mają długie włosy wciąż wiążą je w kucyk czy kok. Warto pomyśleć o optymalnej długości włosów. Fryzury ekstrawaganckie zarezerwowane są dla kobiet, które lubią poświęcać czas na układanie włosów. Osobiście doradzam takie strzyżenie i takie fryzury, które są praktyczne, a ich układanie nie zajmuje wiele czasu.

Kasia Sztefka-Kopeć
Salon Fryzjerski Prestiż, Cieszyn