Metamorfoza

27 Gru 2018

Kobieta Dojrzała – jaka jest, jaka chce być? Planujemy Projekt.

Jest 11 grudnia 2018. A to my. Kobiety ze Śląska Cieszyńskiego – tego po czeskiej i po polskiej stronie. Aktywne, prowadzące własne firmy, realizujące się zawodowo. Czy realizujemy się na wszystkich życiowych polach? Praca, dom, związek, rozwój, zdrowie, aktywność fizyczna, rozrywka – staramy się, tylko… dla wielu z nas doba okazuje się być zbyt krótka. Wiemy, że gdy znalezienie czasu na wszystko, co dla nas ważne okazuje się niemożliwe – my, kobiety – zwykle rezygnujemy z tego, co dotyczy nas samych, zdecydowanie rzadziej poświęcając potrzeby bliskich na ołtarzu codzienności. Z dnia na dzień zdarza się to coraz częściej, aż zapominamy, jak to jest, mieć chwilę dla siebie. A czas biegnie nieubłaganie…

Postanowiłyśmy udowodnić sobie i innym kobietom, w tym wielu naszym klientkom, że można zadbać o siebie, nie zaniedbując innych ważnych spraw. Zależy to w dużej mierze od naszych przyzwyczajeń i nawyków oraz wiedzy o zdrowym trybie życia. Co prawda im jesteśmy starsze, tym trudniej nam te nawyki zmienić, ale nie jest to niemożliwe. W życiu wielu kobiet przychodzi taki moment, kiedy mówią sobie: „Teraz albo nigdy.” Zwykle dzieje się to, gdy zmniejsza się liczba obowiązków związanych z wychowywaniem dzieci, nasza sytuacja zawodowa jest ustabilizowana, mamy czas spojrzeć na siebie i swoje życie z pewnego dystansu. Ale jeśli przez ostatnich 20 – 30 lat realizacja naszych potrzeb nie była priorytetem, często potrzebujemy wskazówek i wsparcia by poprawić swój styl życia.

Projekt Kobieta Dojrzała, który postanowiłyśmy zrealizować w pierwszej połowie 2019 roku udowodni, że bez drastycznej diety czy interwencji chirurgicznej, w sposób naturalny i nieinwazyjny można poprawić swoje zdrowie, samopoczucie i wygląd. Dbanie o siebie wcale nie jest trudne, ale trzeba zrobić pierwszy krok. Chcemy być dla Was wsparciem i źródłem wiedzy. Każda z nas ma odpowiednie kompetencje w pewnym zakresie. Razem – jesteśmy silną grupą uzupełniających się kobiet. Chcemy pomóc Wam nauczyć się w sposób prosty, ale skuteczny dbać o swoje potrzeby.

Przygotowałyśmy plan czteromiesięcznej, bo trwającej od lutego do maja 2019 roku, metamorfozy czterech kobiet, obejmującej aktywność fizyczną, wdrożenie zdrowej diety i suplementacji, zabiegi kosmetyczne i oczywiście odpowiednią stylizację – ubiór, makijaż i fryzurę. Kandydatki do metamorfozy muszą jednak spełnić kilka warunków:

1. być mieszkanką powiatu cieszyńskiego lub powiatu Karwina,

2. być Kobietą Dojrzałą – urodzoną najpóźniej w 1974 roku,

3. być zdeterminowaną i konsekwentną – móc przeznaczyć czas i energię na udział w systematycznych, dopasowanych do swoich potrzeb ćwiczeniach w klubie fitness, spotkaniach z trenerem mentalnym, dietetykiem i kucharzem uczącym zdrowego gotowania, lekarzem odpowiedzialnym za suplementację, stylistką i wizażystką, krawcową, brafitterką, fryzjerem czy kosmetyczką.

No i oczywiście muszą chcieć pokazać światu swoją zmianę, choć to chyba sama przyjemność i duma, prawda? To Twój wkład w projekt, bo nie ponosisz w nim innych kosztów, i dobry uczynek. Dla nas, kobiet, dużą motywacją jest przekonanie się, że można – na przykładzie mamy, siostry, cioci, koleżanki. Dlatego na zakończenie projektu, 24 maja, spotkamy sięw szerokim gronie kobiet z Cieszyna i okolic, by razem cieszyć się efektami metamorfozy, wymienić się radami, opowiedzieć o swoich doświadczeniach i zainspirować kolejne Panie do pozytywnych zmianw swoim życiu!

Jeśli czytając ten tekst poczułaś, że to jest czas, w którym chcesz postawić siebie na pierwszym miejscu – serdecznie zapraszamy! Poznaj szczegóły Projektu i zgłoś się wypełniając formularz. Masz czas tylko do 20 stycznia 2019. Pamiętaj, nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku. Jeśli ten krok postawisz dziś z nami, może on być początkiem wielu dobrych zmian w Twoim życiu. Czekamy na Ciebie!